مقام وزارت دارایی مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب

مقام وزارت دارایی: مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب جمنا جبهه مردمی نیروهای انقلاب انتخابات ریاست جمهوری انتخابات ریاست جمهوری 96

گت بلاگز وب‌گردی همه‌ چیز راجع به ماشین‌گرفتگی در جاده‌‌ها

بیماری ماشین‌گرفتگی که به نوعی زهر سفرهای جاده‌ای محسوب می‌شود، کام سفر را جهت خیلی‌ها تلخ می‌کند. .

همه‌ چیز راجع به ماشین‌گرفتگی در جاده‌‌ها

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، بر اساس تازه ترین تحقیقات کمپانی فورد آلمان، سرعت ماشین یا پیچ و خم بزرگراه ها یا جایی که شما در ماشین نشسته اید، در شدت بیماری تاثیر خواهد داشت.

عبارات مهم : صندلی
این تحقیقات نشان داده است دو سوم از مردم به نوعی بیماری سفر را تجربه خواهند کرد. به گفته این دانشمندان نشستن در صندلی عقب و تماشای انواع بازی های ویدئویی یا فیلم با حالتی که سر به پایین خم شده است هست، می تواند اوضاع را بدتر کند.

ماشین گرفتگی

هم چنین این امکان وجود دارد که گروه خودروسازی فورد محل راه اندازی نمایشگرهای خودروی خود را که در حال حاضر پشت صندلی های جلویی ماشین راه اندازی می شود، عوض کردن دهد.

ممکن است جهت شما و اطرافیانتان پیش آمده باشد که در ماشین دچار سردرد یا تهوع شوید، به این حالت ماشین گرفتگی یا بیماری سفر می گویند.

این بیماری می تواند بسیاری از سفرهای بزرگراه ای را تلخ کند و لذت سفر را از شما بگیرد. البته این بیماری خطرناک نیست ولی بسیاری هنگام سفر با اتوبوس و ماشین اسیر آن می شوند، از کودکان دو ساله گرفته تا بزرگسالان.

نشانه های آزاردهنده ماشین گرفتگی جهت زیاد این افراد معمولا با توقف ماشین تمام می شود، ولی در بعضی افراد تا چند ساعت یا حتی چند روز بعد از آن طول می کشد و کار به بیمارستان می رسد.

به گفته محققان به طور کلی ۳۳ درصد مردم مستعد مبتلا شدن به بیماری ماشین گرفتگی هستند که بیش از نیمی از آنها دچار نوع شدید آن می شوند.

به تازگی دانشمندان مرکز تحقیقات و نوآوری فورد در آلمان با همکاری کارشناسان بیماری سفر در نروژ درصدد برآمده اند تا علل و عوامل این بیماری را شناسایی کنند و راه هایی را جهت جلوگیری از آن بیابند.

ماشین گرفتگی ماهی های قرمز

به گفته این محققان بیماری سفر یا ماشین گرفتگی یک عارضه در حین مسافرت است که سیستم تعادلی گوش داخلی دچار عوض کردن می شود و عدم تطابق سیستم تعادلی گوش داخلی باعث ایجاد اقسام حفظ تعادلی بدن می شود. سرگیجه، تهوع و استفراغ و خستگی از نشانه های این بیماری حرکتی محسوب می شود.

برخی یافته های محققان شاید آنچنان که انتظار می‎رفت، تعجب آور نباشد مانند اینکه سرعت ماشین یا پیچ و خم بزرگراه ها یا جایی که شما در ماشین نشسته اید، چه تاثیری در شدت بیماری خواهد داشت ولی این مطالعات به نتیجه های جالبی نیز رسیده است.

برای مثال ماهی های قرمز هم می توانند در یک خودروی در حال حرکت دچار تهوع شوند ولی نوزادان تا زمانی که راه رفتن را شروع نکرده اند، در ماشین دچار ماشین گرفتگی نمی شوند.

محققان در این مطالعات کشف کرده اند دو سوم از مردم به نوعی بیماری سفر یا ماشین گرفتگی را تجربه خواهند کرد. این مساله به خاص جهت شما در وقت سفر زیاد اتفاق می افتد، به خصوص اگر کودک یا نوجوان باشید.

نشستن در صندلی عقب و تماشای انواع بازی های ویدئویی یا فیلم کاری است که اغلب کودکان و نوجوانان دوست دارند در ماشین انجام دهند، بنابراین بیش از ۱۰ دقیقه با حالتی که سرشان به پایین خم شده است هست، می تواند اوضاع را بدتر کند.

راه حل فورد

محققان دریافته اند اگر تصویرهای ویدئویی در فاصله بالاتر باشد و سرنشینان از خم کردن سر خود اجتناب و بتوانند بزرگراه را از هر دو طرف (کنار چشم ها) مشاهده کنند، احتمال اینکه دچار ماشین گرفتگی شوند کمتر می شود.

این مساله باعث شده است است شرکت فورد به عوض کردن محل راه اندازی نمایشگرهای ماشین که در حال حاضر پشت صندلی های جلویی ماشین راه اندازی می شود، فکر کند.

به گفته محققان این شرکت خودروسازی، از آنجایی که نمی توان تا وقت انجام این عوض کردن در خودروها صبر کرد، چند توصیه به مسافران جهت جلوگیری یا حداقل کم کردن شدت ماشین گرفتگی کرده اند.

یکی از آنها این است که اگر نمی توانید در صندلی جلویی ماشین بنشینید، جای خود را به صندلی میانی یا عقبی عوض کردن دهید. توصیه های دیگر این محققان این است که جهت برطرف این مسئله نوشابه بنوشید یا بیسکویت زنجبیلی بخورید. همچنین سر خود را با استفاده از یک بالش حمایت کنید و اجازه دهید هوای تازه در ماشین جریان داشته باشد.

پروفسور جلت بوس که در این تحقیق همکاری داشته است یک توصیه نیز جهت رانندگان ماشین دارد. او می گوید: «بسیاری از رانندگان تصور می کنند که این فرزندانشان هستند که مساله و مسئله بیماری سفر یا ماشین گرفتگی دارند ولی واقعیت این است که شاید آنان با نحوه رانندگی شما مسئله داشته باشند. تلاش کنید که آهسته تر و نرم تر رانندگی و از چرخش و پیچیدن های ناگهانی خودداری کنید. این نحوه رانندگی هم احساس تهوع سرنشینان ماشین را کم می کند و هم از هزینه سرسام آور سوخت می کاهد.»

منبع:جام جم

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: صندلی | ماشین | محققان | اندازی | بیماری | بزرگراه | در ماشین | ماشین گرفتگی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog