مقام وزارت دارایی مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب

مقام وزارت دارایی: مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب جمنا جبهه مردمی نیروهای انقلاب انتخابات ریاست جمهوری انتخابات ریاست جمهوری 96

گت بلاگز وب‌گردی برقراری تماس تلفنی اورژانسی جهت سگ‌ها ممکن می‌شود!

محققان در حال توسعه یک فناوری تازه هستند که سگ‌ها اجازه برقراری تماس با تلفن‌های اورژانسی مانند 911 را در حین مواقع اضطراری می‌دهد.

برقراری تماس تلفنی اورژانسی جهت سگ‌ها ممکن می‌شود!

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، محققان در توسعه این فناوری از آیتم‌هایی مانند صفحه نمایش لمسی سازگار با سگ‌ها استفاده کردند.

ایده توسعه این فناوری زمانی به ذهن ملودی جکسون، مدیر آزمایشگاه تعامل حیوان و کامپیوتر در موسسه فناوری جورجیا،رسید که مادربزرگش دچار سانحه شد.

این اتفاق در حدود بیست سال پیش اتفاق افتاد و ذهن جکسون را درگیر کرد تا راه‌هایی را جهت یاری رساندن به افرادی که نیازمند کمک هستند بیابد.

برقراری تماس تلفنی اورژانسی جهت سگ‌ها ممکن می‌شود!

وی و همکارانش در موسسه فناوری جورجیا در حال توسعه و آزمایش روش‌های تازه جهت برقراری ارتباط بین سگ‌ها و انسان‌ها در حین یک اتفاق اورژانسی هستند.

آنها از سال گذشته یک صفحه نمایش لمسی را آزمایش کرده اند که سگ‌ها می توانند جهت تماس یا فرستادن خبر از آن استفاده کنند.

جکسون اظهار کرد:در این پروژه که FIDO نام دارد، می‌توان سگها را آموزش داد تا در زمانی که صاحبان آنها نیاز به کمک داشته و یا سر و صدا یا صدای کمک خواستن را می‌شوند،از این وسیله جهت اطلاع رسانی به اورژانس استفاده کنند.

جکسون ادعا کرد: سگ‌ها می‌توانند از یک صفحه لمسی استفاده کنند به طوریکه یک سری آیکون‌های موجود بر روی صفحه لمسی را لمس کرده و با 911 تماس گرفته و موقعیت مکانی خود را اعلام کنند.

محققان در حال توسعه یک فناوری تازه هستند که سگ‌ها اجازه برقراری تماس با تلفن‌های اورژانسی مانند 911 را در حین مواقع اضطراری می‌دهد.

محققان این پژوهش بر این باورند که این فناوری تازه به معنای واقعی کلمه می تواند زندگی را جهت افراد متفاوت مانند بیماران و سالمندان عوض کردن دهد و آن را بهتر و ایمن‌تر کند.

منبع:ایسنا

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: جکسون | محققان | فناوری | استفاده | تماس تلفنی | اورژانس | سگ ها | گوشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog