مقام وزارت دارایی مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب

مقام وزارت دارایی: مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب جمنا جبهه مردمی نیروهای انقلاب انتخابات ریاست جمهوری انتخابات ریاست جمهوری 96

گت بلاگز سیاسی نباید به مستکبران امید بست ، انقلاب اسلامى از ١٥ خرداد ١٣٤٢ شروع شد

رئيس شوراى سياستگذارى ائمه جماعات كشور گفت:ما نباید به مستکبران امید ببندیم بلکه باید مملکت را خودمان بسازیم.

نباید به مستکبران امید بست ، انقلاب اسلامى از ١٥ خرداد ١٣٤٢ شروع شد

به گزارش خبرنگار احزاب و تشکل هایگروه سیاسی گروه تحریریه سایت جوان، مراسم بزرگداشت پنجاه و چهارمین سالگرد شهدای يوم الله ١٥ خرداد١٣٤٢عصر امروز در گلزار شهدای ١٥ خرداد پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار شد.

عبارات مهم : ایران
در اين مراسم سيد رضا تقوى رئيس شوراى سياستگذارى ائمه جماعات كشور با اشاره به جايگاه شهدا در شرايط كنونى اظهار داشت: ما باید نسبت به شهیدان خود قدردان باشیم آیا كه هر چه داریم از شهدا است و مسئولانی که وقت دارند تا در نظام اسلامى خدمت گذاری كنند باید بدانند بر سر سفره شهیدان نشسته اند.

وى افزود: از هر قشرى در جامعه در قافله شهدا، حضور دارند. یک قشر شهدای محراب هستند که امامان جماعت ما در مسیر نماز به شهادت رسيدند. ما حدود ١٧ هزار شهدای ترور داریم و دشمن های عوامل داخلی خود را به جان مردم کوچه و بازار انداختند تا آن ها را به شهادت برسانند.

تقوى با اشاره به مجاهدت شهداى ١٥ خرداد گفت: اين عزيزان هنگامی که متوجه دستگيرى مرجع تقلیدشان شدند، به پایتخت کشور عزیزمان ایران آمدند که عوامل رژیم در باقر آباد به سمت آنها تیراندازی كردند و آن ها را به شهادت رساندند.شهدای ١٥ خرداد در میان همه شهدا جزو السابقون شهدا هستند. مجموعه ای از انسان های پاک علاقه مند به روحانیت و مرجعیت كه از منطقه جنوب پایتخت کشور عزیزمان ایران به ندای امام لبیک گفتند.

رييس شوراى ائمه جماعات كشور در ادامه با اشاره به حضور گسترده مردم در مراسم ارتحال حضرت امام ره اظهارداشت: در اجتماع عظیم زائرانى كه جهت مراسم ارتحال امام خمينى ره خضور داشتند مقام معظم رهبرى صحبت بسیار عمیق حكيمانه و جامعى را داشتند. باید حوادث آینده ساز تاریخ را تکراركنيم، فیلم بسازیم و نگذاریم این حوادث ارزنده به فراموشی سپرده شود چراکه این حوادث فرهنگ ساز است.

تقوى با بيان اینکه باید ١٥ خرداد را زنده نگه داریم، گفت: مطالعه تاریخ ضرورت دارد و تاریخ معلمی است که درس های گذشته را به نسل های آینده می آموزد و چراغی است که آینده انسان ها را مشخص می کند.

وی با اشاره به نتيجه نرسيدن انقلاب مشروطه و نقش عده اى خاص در اين جريان افزود: مشروطه انقلاب عظیمی بود ولی يكباره این انقلاب را ربودند و دليل ان نبز دخالت دادن عوامل نفوذی بود و خون شهدای مشروطه هدر رفت. در انقلاب هم عده ای می درخواست کردند نفوذی را وارد کنند که دیدیم چه مسائلى به وسیله رییس جمهور فراری آن وقت صورت گرفت.

رییس شورای ائمه جمعه با بيان اينكه ولايت فقيه اكنون يك نياز جامعه است خاطرنشان کرد: اگر این مملکت می خواهد بماند باید ولی فقیه باصلابت حضورداشته باشد؛ ما نباید به مستکبران امید ببندیم بلکه باید مملکت را خودمان بسازیم. البته بايد گفت كه ما با دنیا هم سر جنگ نداریم. با رهبرى حكيمانه رهبر انقلاب افق روشنى در انتظار ماست. امروز مقام معظم رهبری رجای رجایی، هنر باهنر و طهارت مطهری، صداقت صدوقی، شرافت اشرفی، راست قامتی بهشتی و همه خرمی خمینی را با خود یکجا دارد.

انتهای خبر/

واژه های کلیدی: ایران | تاریخ | انقلاب | مراسم بزرگداشت | تقوی | ائمه جماعات | 15 خرداد | استکبار

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog