مقام وزارت دارایی مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب

مقام وزارت دارایی: مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب جمنا جبهه مردمی نیروهای انقلاب انتخابات ریاست جمهوری انتخابات ریاست جمهوری 96

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی با رویکردهای تجزیه‌طلبانه در عراق مبارزه شود / روحانی

رییس جمهور حضور و فداکاری بی‌وقفه مردم، مدیریت مسئولان و نظرات حکیمانه مرجعیت در عراق را در حل و فصل پرسشها و بحران‌های این کشور حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: ج

با رویکردهای تجزیه‌طلبانه در عراق مبارزه شود / روحانی

روحانی: با رویکردهای تجزیه طلبانه در عراق مبارزه شود

عبارات مهم : ایران

رییس جمهور حضور و فداکاری بی وقفه مردم، مدیریت مسئولان و نظرات حکیمانه مرجعیت در عراق را در حل و فصل پرسشها و بحران های این کشور حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در مسیر مبارزه با تروریسم، تقویت وحدت و انسجام و حفظ تمامیت ارضی عراق، همواره در کنار دولت و ملت این کشور بوده و خواهد بود.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام حسن روحانی روز پنج شنبه در دیدار حیدر العبادی نخست وزیر عراق، با اشاره به اراده دو دولت بر توسعه و تحکیم همه جانبه مناسبات و همکاری ها اظهارداشت: پایتخت کشور عزیزمان ایران و بغداد می توانند روابط و همکاری های خود را در همه بخش های اقتصادی، تجاری، سرمایه گذاری و علم و فناوری گسترش دهند.

با رویکردهای تجزیه‌طلبانه در عراق مبارزه شود / روحانی

روحانی با بیان اینکه امروز کشور عراق به تدریج در حال خروج از مسایل شدید امنیتی و پرسشها داخلی است و باید در جهت بازسازی عراق و توسعه مناسبات و روابط منطقه ای این کشور تلاش شود، تأکید کرد: جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران با همه توان و قدرت آمادگی دارد تا در روند بازسازی و توسعه عراق همکاری کرده و در کنار دولت و ملت این کشور باشد.

رییس جمهور آمادگی شرکت های ایرانی جهت ارائه خدمات فنی مهندسی زیاد در عراق را مورد تاکید قرار داد و اظهارداشت: تقویت روابط بانکی دو کشور با نشانه توسعه و تسهیل در روابط تجاری و اقتصادی فی ما بین و نیز تسهیل در صدور روادید جهت گسترش ارتباط مردم دو کشور مهم است.

رییس جمهور حضور و فداکاری بی‌وقفه مردم، مدیریت مسئولان و نظرات حکیمانه مرجعیت در عراق را در حل و فصل پرسشها و بحران‌های این کشور حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: ج

روحانی دیدار با برادران و مسئولان عراق و گفتگو با آنان در مورد توسعه مناسبات و مسایل مورد علاقه دو کشور را همواره فرصتی مغتنم در جهت منافع دو ملت برشمرد و با اشاره به پیروزی های دولت و ملت عراق در برابر گروه های تروریستی بویژه داعش و طراحی دشمن های عراق جهت اینکه مردم این کشور را سال ها در بحران نگه دارند، گفت: خوشبختانه ارتش و مردم عراق توانستند با یکپارچگی و فداکاری های فراوان بر این پرسشها فائق بیایند.

رییس جمهور با تأکید بر حفظ تمامیت ارضی و استقلال عراق، گفت: توسعه امنیت و ثبات در عراق موجب خوشحالی دولت و ملت کشور عزیزمان ایران است و جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران امنیت عراق را در جهت امنیت خود و منطقه قلمداد می کند.

روحانی با بیان اینکه تدبیر دولت عراق در مسأله اقلیم کردستان که همراه با عدم تنش و توجه به حقوق ملی مردم این منطقه بود، بسیار قابل توجه هست، اظهار داشت: مبارزه با تروریسم و رویکردهای تجزیه طلبانه ای که به یکپارچگی ملی و تمامیت ارضی عراق لطمه می زند، باید همچنان دنبال شود و پایتخت کشور عزیزمان ایران خواهان تقویت دولت مرکزی عراق است.

با رویکردهای تجزیه‌طلبانه در عراق مبارزه شود / روحانی

رییس جمهور آمادگی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران را جهت توسعه مناسبات و همکاری ها با همه کشورهای منطقه مورد تاکید قرار داد و افزود: گسترش مناسبات دو جانبه و چند جانبه، مطمئناً به نفع مردم منطقه خواهد بود.

روحانی با بیان اینکه مشورت ها و روابط صمیمی کشور عزیزمان ایران و عراق در توسعه و تقویت مناسبات منطقه ای بسیار حائز اهمیت هست، ادامه داد: کشور عزیزمان ایران نه تنها هیچگاه به دنبال سلطه بر منطقه نبوده، بلکه حامی بزرگ امنیت و در خط مقدم مبارزه با تروریسم منطقه ای بوده هست؛ امروز نیز ما هیچ دلیلی بر ادامه اختلافات و تشنج ها میان کشورهای منطقه نمی بینیم.

رییس جمهور حضور و فداکاری بی‌وقفه مردم، مدیریت مسئولان و نظرات حکیمانه مرجعیت در عراق را در حل و فصل پرسشها و بحران‌های این کشور حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: ج

رییس جمهور حل و فصل سریع بحران های منطقه بویژه در یمن را مهم دانست و اظهار امیدواری کرد تا با برطرف مسایل و پرسشها شاهد توسعه و پیشرفت روز افزون عراق و سایر کشورهای منطقه باشیم.

روحانی همچنین با اشاره به خدمات و پذیرایی عراق از زائران ابا عبدالله الحسین(ع) در مراسم اربعین حسینی، گفت: تلاش ها و میهمان نوازی دولت و ملت عراق از زائران میلیونی ابا عبدالله الحسین(ع) در مراسم پیاده روی اربعین قابل تقدیر است و امیدواریم امسال هم با تدابیر در نظر گرفته شده است مراسم اربعین و خدمات به زائران به عالی ترین شکل برگزار شود.

با رویکردهای تجزیه‌طلبانه در عراق مبارزه شود / روحانی

حیدر العبادی نخست وزیر عراق نیز در این دیدار با اشاره به ضرورت توسعه و تقویت روابط و همکاری های همه جانبه کشور عزیزمان ایران و عراق، گفت: امروز پایتخت کشور عزیزمان ایران و بغداد روابط دوستانه و مستحکمی با هم دارند و باید در جهت تقویت و توسعه روزافزون مناسبات فی ما بین تلاش کنیم.

نخست وزیر عراق با اشاره به اینکه امروز تروریسم و گرایشات تروریستی چالش و تهدیدی جهت همگان بشمار می رود، گفت: دولت و ملت عراق با اصلاح و تقویت توان خود جهت مبارزه با تروریست ها و حفظ ایستادگی و انسجام خود توانسته اند، پیروزی های خوبی را در این مسیر به دست آورند.

حیدر العبادی با تأکید بر ضرورت حفظ تمامیت ارضی و حاکمیت مرکزی در عراق، گفت: ملت عراق، با حفظ وحدت و در کنار هم باید در برابر توطئه هایی که علیه این کشور طراحی می شود، ایستادگی کنند.

نخست وزیر عراق با اشاره به لزوم تقویت مناسبات میان کشورهای منطقه جهت برطرف اختلافات و جلوگیری از توسعه تروریسم، گفت: اختلافات و درگیری ها در منطقه شرایط را جهت دخالت دیگران در امور کشورهای منطقه فراهم می کند و باید در جهت برطرف اختلافات و توسعه همکاری ها میان کشورهای منطقه گام برداریم.

حیدر العبادی با اشاره به ضرورت توسعه روابط و همکاری های کشور عزیزمان ایران و عراق در همه بخش های مورد علاقه دو کشور گفت: باید با گسترش مناسبات و همکاری ها منافع دو ملت را تأمین و امنیت و ثبات را در منطقه ایجاد کنیم.

نخست وزیر عراق با اشاره به اینکه دولت و ملت عراق خدمت به زوار امام حسین(ع) را وظیفه خود می دانند، ابراز امیدواری کرد تا امسال نیز با تلاش مردم و مسئولان دو کشور شاهد برپایی باشکوه مراسم اربعین در این کشور باشیم.

واژه های کلیدی: ایران | همکاری | ایرانی | حسن روحانی | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog